Elcar Radomsko: prawo jazdy motocykl, quad, motor, kategoria A, A1, A2 eLcar

Prawo jazdy Motocykl / Skuter

Szkoła jazdy eLcar zaprasza Państwa do przystąpienia do jednego z profesjonalnych kursów prawa jazdy na pojazdy jednośladowe. 

Prawo jazdy
KATEGORIA
skuter / quad
(14 lat)

AM

1300zł

Kurs prawa jazdy kategorii AM to idealne rozwiązanie dla młodych osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z „dwoma kołami”. Dzięki zakończeniu kursu prawa jazdy kat AM i zdaniu egzaminu osoba, która ukończyła 14 lat może wsiąść na swój wymarzony motorower lub lekki quad. Daje to szansę zapoznać się z specyfiką prowadzenia takich pojazdów. Posiadając prawo jazdy kat. AM możesz kierować motorowerem, czyli pojazdem 2 lub 3 kołowym o pojemności silnika spalinowego do 50 cm3 lub mocy silnika elektrycznego nie większej niż 4 kW i o prędkości jazdy do 45 km na godzinę. Po zdaniu egzaminu na kat. AM możesz także kierować czterokołowcem lekkim, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do do 45 km na godzinę.

Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 14 lat, a na egzamin zapiszesz się najwcześniej miesiąc przed urodzinami. Po ukończeniu kursu zdajesz egzaminy państwowe w WORD.

Prawo jazdy
KATEGORIA
motocykl
do 125 ccm
(16 lat)

A1

2600zł

Kurs prawa jazdy kategorii A1 i zdanie egzaminu państwowego umożliwia jazdę motocyklem do 125 cm3, co może być idealnym sposobem na zapoznanie się ze specyfiką kierowania motocyklami oraz wyrobienia odpowiednich nawyków na pojazdach o niedużej pojemności. Posiadając prawo jazdy kat. A1 możesz kierować motocyklem o pojemności skokowej do 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11kW oraz stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającej 0,1kW/kg i motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW, oraz motorowerem i quadem (kategoria AM).

Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 16 lat, na egzamin zapiszesz się najwcześniej miesiąc przed urodzinami. Posiadanie innych kategorii prawa jazdy nie zwalnia cię z części lub całości kursu, ale jeśli masz prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat, prawo jazdy kat. A1 uzyskujesz automatycznie. Po ukończeniu kursu zdajesz egzaminy państwowe w WORD. Na kursie i egzaminie nie ma obowiązku posiadania profesjonalnego stroju motocyklowego. Wymagania na egzaminie państwowym na prawo jazdy kat. A1 : obuwie pełne zakrywające stopę, spodnie z długimi nogawkami, kurtka z długimi rękawami, rękawie zakrywające całe dłonie.

Prawo jazdy
KATEGORIA
motocykl
do 35 kW
(18 lat)

A2

2600zł

Kurs prawa jazdy kategorii A2 jest w Twoim zasięgu, jeśli masz 18 lat i chcesz zdobyć uprawnienia na motocykl. Uprawnienia kategorii A2 są także wybierane przez osoby, które swoje umiejętności oceniają na zbyt niskie by kierować pojazdami o większej mocy niż 35 kW. Kategoria A2 prawa jazdy umożliwia kierowanie motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, oraz motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW, oraz motorowerem i quadem (kategoria AM).

Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat, a na egzamin zapiszesz się najwcześniej miesiąc przed urodzinami. Posiadane prawo jazdy kat. B nie zwalnia cię z części lub całości kursu, ale jeśli masz prawo jazdy kat. A1, kurs obejmie 10h jazdy (bez teorii). Po ukończeniu kursu zdajesz egzaminy państwowe w WORD. Na kursie i egzaminie nie ma obowiązku posiadania profesjonalnego stroju motocyklowego. Wymagania na egzaminie państwowym na prawo jazdy kat. A2 : obuwie pełne zakrywające stopę, spodnie z długimi nogawkami, kurtka z długimi rękawami, rękawie zakrywające całe dłonie.

Prawo jazdy
KATEGORIA
motocykl
(24 lata lub po 2 latach
posiadania kat. A2)

A

2600zł

Prawo jazdy na motocykl (kategoria A) Posiadając prawo jazdy kat. A możesz kierować motocyklem, także z bocznym wózkiem lub z przyczepą motocyklową o masie nieprzekraczającej masy własnej motocykla i 100 kg. Posiadając prawo jazdy kat. A, automatycznie zdobywasz też uprawnienia na mniejsze motocykle kat. AM, A1 i A2

Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 24 lat, a na egzamin zapiszesz się najwcześniej miesiąc przed urodzinami. Posiadanie prawa jazdy kat. B nie zwalnia cię z części lub całości kursu, ale jeśli posiadasz kategorię A2 od 2 lat, kurs rozpoczniesz mając tylko 20 lat. Do prowadzenia motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW konieczne jest i tak ukończenie 21 roku życia. Po ukończeniu kursu zdajesz egzaminy państwowe w WORD. Na kursie i egzaminie nie ma obowiązku posiadania profesjonalnego stroju motocyklowego. Wymagania na egzaminie państwowym na prawo jazdy kat. A : obuwie pełne zakrywające stopę, spodnie z długimi nogawkami, kurtka z długimi rękawami, rękawie zakrywające całe dłonie.

Dlaczego klienci wybierają
szkołę jazdy eLcar?

W szkole jazdy eLcar skupiamy się na wygodzie naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo stresującą rzeczą dla przyszłym kierowców może być kurs prawa jazdy. To właśnie dlatego w szkole jazdy eLcar postanowiliśmy w sposób szczególny zadbać o naszych przyszłych kierowców zatrudniając najlepszych instruktorów, którzy zawsze cierpliwie służą pomocą naszym kursantom. 

Z naszych usług korzystają również kierowcy zawodowi, a tym z kolei zależy na możliwie szybkim zdobyciu uprawnień do pracy. Mając to na uwadze potrzebę naszych klientów staramy się maksymalnie uprościć proces w pokonywaniu etapów w procesie kształcenia kierowcy zawodowego.

Pomoc w sfinansowaniu kursu!

W szkole jazdy eLcar zdajemy sobie sprawę z faktu, że szkolenia dla kierowców nie należą do najtańszych. Mimo tego, że staramy się aby cena uczestnictwa w naszych kursach była jak najniższa, nie każdy może sobie pozwolić na opłacenie kursu. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzód naszym klientom: pomagamy w uzyskaniu środków finansowych z instytucji państwowych! Aby dowiedzieć się na ten temat dofinansowań, odwiedź zakładkę „finansowanie kursów” na naszej stronie internetowej.

INSTRUKTORZY

Sławek

Cześć, mam na imię Sławek, jestem instruktorem jazdy w Szkole Jazdy eLcar. Specjalizuje się w prowadzeniu kursów na prawo jazdy kat. C oraz A. Mimo faktu, że posiadam również uprawnienia na samochody osobowe to jednak motocykle oraz
ciężarówki to jest to co uwielbiam najbardziej. Mam nadzieję, że spotkamy się na placu manewrowym.

Tomek

Siemanko, z tej strony Tomek Rogut! Jestem instruktorem jazdy kat. A, B, C oraz C+E… i lubię tę robotę! Cenne wskazówki i dobra atmosfera to recepta na sukces! Z miłą chęcią nauczę, podpowiem, odpowiem i rozwieje wszelkie wątpliwości – do zobaczenia na placu manewrowym!

Jak się zapisać?

To proste!

Zadzwoń do nas i umów się na spotkanie,

a my pokierujemy Cię na drodze do szybkiego uzyskania prawa jazdy!