Prawo jazdy kat A1 Radomsko - szkoła jazdy eLcar w Radomsku eLcar

prawo jazdy kat a1 Radomsko

Chciałbyś nauczyć się jeździć na motocyklu? Poszukujesz dobrej szkoły jazdy w Radomsku? Obserwujemy w ostatnich latach wzrost zainteresowania motocyklami i chęcią nauczenia się jazdy na nich. Niektórzy decydują się na zdobycie umiejętności jazdy jednośladem, aby doświadczyć nowych wrażeń, uczucia wolności związanego z jazdą taka maszyną, inni kierują się bardziej praktycznymi względami, chcą szybciej dojechać do pracy omijając korki. Aby móc legalnie poruszać się po drodze na motocyklu należy posiadać prawo jazdy kategoria AM Radomsko.

Możesz stać się jego posiadaczem dzięki naszej szkole jazdy. Kiedy ukończysz kurs na prawo jazdy kategorii A1, a następnie zdasz egzamin państwowy, będziesz mógł wyjechać na drogę na motocyklu o pojemności silnika do 125 cm3 i jego mocy nie większej niż 11kW. Stosunek mocy do masy własnej takiej maszyny nie może być większy niż 0.1 kW/kg. Takie prawo jazdy uprawnia również do kierowania motocyklem trójkołowym, którego moc silnika nie jest większa niż 15 kW. Umożliwia ono również jazdę motorowerem i quadem. Co ważne, jeżeli posiadasz prawo jazdy kategorii B, automatycznie stajesz się posiadaczem prawa jazdy kategorii A1. Należy też podkreślić, że kurs można rozpocząć już 3 miesiące przed swoimi 16-ymi urodzinami – promocje prawo jazdy Radomsko.

Mając takie prawo jazdy można potrenować jazdę na jednośladzie o niewielkiej pojemności silnika, aby w późniejszym czasie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy kat. A2, dzięki któremu można będzie legalnie poprowadzić mocniejszą maszynę. Po jego zdaniu uzyskujesz prawo do kierowania motocyklem, którego moc silnika nie przekracza 35 kW, a stosunek jego mocy do masy nie jest większy niż 0.2 kW. Z prawem jazdy A2 możesz również legalnie poruszać się po drodze motocyklem trójkołowym o mocy nie większej niż 15 kW oraz maszynami typu motorower i quad.

Posiadanie prawa jazdy kategorii A zapewnia możliwość kierowania motocyklem z bocznym wózkiem oraz przyczepą, pod warunkiem, że jej waga nie przekracza masy własnej motocykla i nie jest większa niż 100 kg. Uprawnia ono również do kierowania mniejszymi motocyklami, których dotyczą prawa jazdy AM, A1 i A2. Kurs prawa jazdy kategorii A możesz rozpocząć nie wcześniej niż 3 miesiące przed ukończeniem 24-go roku życia. Do egzaminu można podejść najwcześniej miesiąc przed 24-mi urodzinami.